LinkedIn CEO’su hisselerini personele dağıttı

0

linkedin ceo jeff weinerlinkedin ceo jeff weinerlinkedin ceoŞubat ayı sonunda mali çeyrek raporunu yayınlayan LinkedIn’in hisse değerleri adeta dibe vurdu. Yaklaşık 192 dolardan işlem gören hisse senetleri bir anda yüzde 40 düşüşle 108 dolar seviyesine geriledi. Personelin bu kötü gidişattan olumsuz etkinlenmesini istemeyen LinkedIn CEO’su Jeff Weiner, 14 milyon dolar değerindeki hisse primini geri çevirerek personel prim havuzunda paylaştırılmasını istedi.

Şirket hisseleri son birkaç günde nazaran kendini toparladı ve 119 dolar seviyesine yükseldi. Jeff Weiner bu süre içinde çalışanlarının LinkedIn misyonuna ve hisse değerlerinin yükseleceğine inanmaları için yoğun bir kampanya başlattı. Toplantılarda sık sık şirketin düşüş sonrası değişmediğini ve bir gün pazar değerinin tekrar eski seviyelerine döneceğini dile getiriyor.

LinkedIn kenetlendi!

BusinessInsider haberine göre Weiner bu toplantılarda “Bilanço açıklamamızdan bir önceki gün ile aynı şirketiz. Ben de açıklamanın bir gün öncesindeki ile aynı yöneticiyim. Sizler için de aynısı geçerli. En önemlisi ekonomik fırsat yaratma becerilerimiz açısından aynı misyonu, aynı vizyonu, aynı gayeyi paylaşıyoruz. Bunların hiç biri değişmedi.” şeklinde telkinlerde bulunuyor.

Kötü gidişat sonrası kendi payından ödün veren CEO profilini daha önce Twitter’da görmüştük. Jack Dorsey, Ekim ayında bir dizi işten çıkarmanın ardından kalan personele moral sağlamak amacıyla kendi hisselerinin üçte birini, Twitter’ın toplam hisselerinin de yüzde 1’ini çalışanlara dağıtmıştı. Benzer şekilde geçtiğimiz yaz yabancı bir şirketten 589 milyon dolar yatırım alan Yemeksepeti.com, bu paranın 27 milyon dolarını şirketin 114 çalışanına dağıtmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>