Techinside Google News
Techinside Google News

LinkedIn Çin versiyonunu piyasadan çekiyor

LinkedIn Çin için özel olarak geliştirdiği InCareer uygulamasını geri çekiyor. LinkedIn gerekçe olarak sert rekabeti gösterdi.
- Advertisement -

LinkedIn Çin için özel olarak geliştirdiği InCareer uygulamasını geri çekiyor. LinkedIn gerekçe olarak sert rekabeti gösterdi.

LinkedIn, dünya çapında 716 işçiyi işten çıkarıyor ve yerel Çin uygulaması InCareer’i, sert rekabet ve olumsuz makro rüzgarları gerekçe göstererek kullanımdan kaldırıyor.

InCareer için yolun sonu

Microsoft’un sahibi olduğu popüler iş sosyal ağ platformu LinkedIn, Çin’e özgü iş uygulaması InCareer’i sonlandıracak ve dünya çapında 716 çalışanını işten çıkaracak. Bu hareket, LinkedIn’in dünya çapındaki yaklaşık 19.000 çalışanının yaklaşık yüzde 3,5′ini etkileyecek. LinkedIn, yerelleştirilmiş LinkedIn ürününü Çin’de kullanımdan kaldırdıktan sonra Aralık 2021′de InCareer’ı piyasaya sürdü.

Şirket, son çeyrekte gelirini yıldan yıla yüzde 8 artırdı, ancak CEO Ryan Roslansky, çalışanlara gönderdiği bir notta “giderleri yönetme” gereğini vurguladı. InCareer, LinkedIn’in yerelleştirilmiş Çince uygulamasının yerini alacak şekilde 2021′de etkili bir şekilde kullanıma sunuldu.

LinkedIn CEO’su Ryan Roslansky, mesajında, “InCareer, Çin merkezli güçlü ekibimiz sayesinde geçen yıl bir miktar başarı elde etse de, aynı zamanda şiddetli rekabet ve zorlu bir makroekonomik iklimle karşı karşıya kaldı” dedi.

LinkedIn, Çin’deki Öğrenme, Pazarlama ve Yetenek işlerini yürütmeye devam edecek. Ancak Roslansky, şirketin önümüzdeki yıl “masrafları yönetmeye” devam edeceğinin sinyalini vererek, daha fazla maliyet kesintisi veya işten çıkarmanın masada olabileceğini öne sürdü.

Çin, genellikle pazar payını ele geçirmek için yerel rakiplerle mücadele eden ABD merkezli teknoloji şirketleri için verimli bir pazar. Bir InCareer sayfasına göre, Çin’deki toplam InCareer ve LinkedIn kullanıcı sayısı 57 milyondan fazlaydı. Karşılaştırıldığında, yerel rakip Zhaopin, Baidu’dan 320 milyondan fazla profesyonel kullanıcı ve kurumsal kullanıcı talep etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir