LinkedIn’in fiyatını Salesforce yükseltmiş

0

Microsoft’un geçen hafta satın aldığı LinkedIn hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. 26,2 milyar dolar ile Microsoft’un tarihindeki en büyük satın alma işleminde fiyatın bu kadar büyümesine, Salesforce’un neden olduğu anlaşıldı.

CRM yazılımları üreten dev firmanın, Microsoft ile birlikte kariyer sosyal ağına talip olduğu ortaya çıktı. Salesforce’un CEO’u Marc Benioff, sosyal ağı satın almak için Goldman Sachs ile çalıştıklarını ancak Microsoft’un devasa teklifinden sonra oyundan çıkmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Benioff, yaptıkları teklifin miktarı konusunda açıklama yapmadı ama LinkedIn’i insan kaynakları ürünleriyle entegre ederek iş/işçi arama süreçlerinde etkin kullanılacak bir platforma dönüştürmeyi planladıklarını vurguladı.

Öte yandan piyasadan kaynaklar, Salesforce teklifini yaptığında kariyer sosyal ağının Microsoft’la satın almanın detayları konusunda derin görüşmelere girmiş olduğunu, Benioff’un pazarlığa girmek için çok geç kalmış olduğunu da belirtiyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>