LinkedIn hikayeler için reklam testleri başladı

0

LinkedIn hikayeler

LinkedIn hikayeler özelliği ile sosyal medya platformlarındaki akıma uyum sağlamıştı. Artık LinkedIn, hikayeler için reklam test etmeye başladı.

LinkedIn hikayeler test sürecinde

Son yıllarda hikayeler özelliği tüm sosyal medya platformlarında olmazsa olmazlar arasında yer aldı. Hatta LinkedIn gibi iş odaklı sosyal ağda bile çok hızlı bir şekilde hikayeler özelliğine geçilmişti.

LinkedIn, bu özelliğinin daha profesyonel bir şekilde kullanılabilmesi için reklamları test ediyor. Stories Ads özelliği, beta sürümüyle sınırlı sayıda reklam verene sunuldu. LinkedIn, bu özelliğini geliştirerek tüm reklam verenlere sunmayı planlıyor. Şu anda 722 milyondan fazla kullanıcısı olan LinkedIn’de 600’den fazla reklamverenle ölçümler yapılıyor.

Bu ölçümlerde reklamlara karşı kullanıcıların tıklamaları, görüntülemeler ve maliyet analizleri yapılıyor. LinkedIn henüz bu konuyla ilgili sayısal bir istatistik paylaşmadı. Ancak LinkedIn reklamlarının yüzbinlerce yeni imkan sağlayacağı belirtildi. LinkedIn, reklam verenlere paylaşımlarıyla ilgili detaylı istatistikler sunacak.

Şu an beta sürümüyle test edilen özelliğin 2021 yılı itibariyle reklam verenlere geniş ölçekte sunulması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>