LinkedIn hikayeler özelliğine kavuşacak

0

LinkedIn hikayeler

LinkedIn hikayeler özelliği ile kullanıcı etkileşimini artırmayı hedefliyor. Testlerine başlanan yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

LinkedIn hikayeler ile etkileşimli hale gelecek

Daha çok yetişkinler tarafından kullanılan ve iş odaklı bir sosyal ağ olan LinkedIn, yeni özelliklerle daha etkileşimli bir platform olmak için çalışıyor. LinkedIn’in testlerine başladığı son özelliklerden biri ise hikayeler oldu.

İlk olarak Snapchat ile 2013 yılında başlayan hikayeler özelliği Instagram ve Facebook başta olmak üzere sosyal medya platformları tarafından yoğun bir ilgi gördü. Kullanıcı etkileşimini artıran hikayeler, 24 saat sonra silinen fotoğraflarla anlık durumların paylaşılmasını sağlıyor. Hikayeler özelliği üzerinde çalışmalara başlayan son platform ise iş odaklı sosyal medya ağı LinkedIn oldu.

Şu anda küçük bir test grubuyla başlayan LinkedIn’deki hikayeler özelliğinin, etkinlikler ve fuarlarda anlık paylaşımların yapılmasını sağlaması hedefleniyor. Yeni özellikle LinkedIn kullanıcıları, sadece 24 saat görülebilen fotoğraflar paylaşabilecekler.

Testlerine devam eden özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Ayrıca daha çok yetişkinler tarafından kullanılan LinkedIn’de, hikayeler özelliğinin kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmeyeceği de şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>