Linkedin, Tinder modeli uygulama geliştiriyor

0

Çöpçatan uygulaması Tinder’in, evet ve hayır seçenekleri üzerine kurulu basit seçim mantığı mobil uygulama geliştiriciler arasında büyük popülerlik kazandı. Çok sayıda uygulama Tinder benzeri çalışma mantığı ile farklı görevler üstleniyorlar. Evcil hayvan bulmak, ayakkabı satın almak, yemek yiyecek restoran seçmek gibi sayısız işlem için Tinder’da olduğu gibi, evet ve hayır seçenekleri ile çalışan uygulamalar büyük ilgi görüyor.

Popüler kariyer sosyal ağı LinkedIn de bu trendin dışında kalamayacağını anlamış olacak ki, farklı konularda eğitmen arayan kullanıcıları için Tinder benzeri bir eğitmen seçim uygulaması geliştirdi.

Eğitim almak isteyenler, o konuda eğitim veren profesyonelleri seçmek için karşılarına gelen seçenekleri evet veya hayır diyerek belirleyebilecekler.

Microsoft geçen yıl 23 milyar dolar ödeyerek rekor fiyatlamayla satın aldığı LinkedIn’i şimdi daha fazla “sosyal ağ” görünümüne kavuşturmak için çalışıyor bu yeni eğitmen seçim uygulamasının önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak benzer “light” uygulamaların başlangıcı olduğu düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>