LinkedIn yeni özellikleri ile iddialı

0

LinkedIn yeni özellikleri

İş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn yeni özellikleri ile kullanıcı dostu strateji izliyor. Bu yeni özellikler, hem kullanımı kolaylaştırıyor hem de etkileşimleri artırıyor.

LinkedIn yeni özellikleri duyuruldu

Dünyanın en büyük iş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn, 200’den fazla ülkede yaklaşık 680 milyon kullanıcıya sahip. Özellikle de iş dünyasından büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan LinkedIn, periyodik olarak platformda yenilikler sunuyor.

İlk olarak araç çubuğunda değişim yapan LinkedIn, bu araç çubuğunu siyah ve koyu renk haline getirdi. Bu da kullanıcılar için göz yormayan bir kullanım imkanı sağladı.

Bir diğer önemli yeniliği gönderi paylaşımında yapan LinkedIn, artık kullanıcılara 6 farklı seçenek sunuyor. LinkedIn’de artık tavsiye ettiğiniz bir bağlantınızın profilini, tavsiye metni ile paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca muhasebeden pazarlamaya kadar 5 alanda uzmanlardan tavsiye ve yardım almak amaçlı gönderi paylaşabiliyorsunuz.

Ayrıca yeni iş arayışlarına açık olduğunuzu ise #opentowork çerçevesi ile belli edebiliyorsunuz. Bu sayede şirket yöneticileri tarafından iş arayışınız fark edilebilir hale geliyor.

Yeni özelliklerden en önemlisi ise beğenme konusunda yapılan yenilik diyebiliriz. Artık LinkedIn kullanıcıları, tıpkı Instagram’da olduğu gibi çift tıklayarak paylaşımları beğenebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>