LinkedIn’e yeni özellikler geliyor

1

Microsoft’un 25 milyar dolara satın alıp kendi ekosisteminin bir parçası haline getirdiği kariyer sosyal ağı LinkedIn, kullanım şartlarında yaptığı yeni güncellemeyle, kısa süre sonra devreye girecek yeni özelliklerinin ipuçlarını verdi.

7 Haziran’da devreye girecek yeni özellikler kullanıcılara, uygulamanın erişebildiği verilerini nasıl yöneteceklerine dair daha fazla seçenek sunacak. Bunların arasında, uygulamanın navigasyon sistemi yardımıyla yakın çevredeki iş arkadaşlarını bulması/görmesi gibi özellikler de yer alıyor.

LinkedIn’in yayınladığı blog’a göre, 7 Haziran’dan itibaren uygulamada şu değişiklikler yaşanacak:

1. Artan görünürlük

Servis ortakları kendi müşterilerine/kullanıcılarına diğer kullanıcıların profillerini daha geniş gösterecek. Böylece LinkedIn kullanıcıların farklı firmalardan, iş verenlerden iş teklifi alması daha kolaylaşacak.

2. Profil için yeni gelişmeler

LinkedIn artık kullanıcıların kariyerlerinde edindikleri yeni başarıları veya gelişmeleri paylaşabilecekleri yeni seçenekleri olacak. Bu detaylar profilde paylaşıldıkça tüm arkadaş listesi tarafından da kolay görülecek.

3. Mesaj botları

Yeni mesaj botları, kullanıcıların aldıkları mesajlara, davetiyelere nasıl cevaplar verebileceğine dair tavsiyelerde bulunacaklar. Konta kuracakları kişilere dair bilgi verecekler. Toplantı, görüşme tavsiyeleri sunacaklar.

4. Lokasyon desteği

Kullanıcılar artık toplantı yapacakları iş arkadaşlarının lokasyonunu görebilecek, onlarla buluşmaları, birbirlerini bulmaları daha kolay olacak. Böylece bir konferans veya öğle yemeği için buluşma tertip edildiğinde kişilerin birbirini aramak için harcadığı zamandan önemli bir tasarruf sağlanacak.

 

Yorumlar

  1. Sizinde bir Linkedin sayfanız olsun artık.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>