Litecoin banka kartı çıkarıyor

0

Litecoin banka kartı

Kripto para piyasasının popüler altcoini Litecoin, yenilikçi bir adım atıyor. Litecoin banka kartı ile ödeme sistemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

BlockCard, Litecoin banka kartı piyasaya sürüyor

Bitocin ile popüler hale gelen kripto para piyasasında, artık altcoinler yatırımcıların ilgi odağı olmuş durumda. Altcoin geliştiricileri de artan bu ilgiyle birlikte birçok yeniliğe imza atıyor.

Litecoin’in yaratıcı isimlerinden Charlie Lee, bir önceki girişimlerinde başarısız olduklarını ve bu nedenle ikinci bir girişimde bulunduklarını belirtiyor. Lee, LitePay ile daha önce banka kartı çıkarmaya çalıştıklarını ancak LitePay’in iflasıyla başarısız olduklarını söylüyor. Yeni girişimle birlikte Litecoin’in ilk Visa kartı, BlockCard tarafından piyasaya sürülmüş oldu.

Lee yeni banka kartının en önemli özelliğinin tamamen LTC olması olduğunu söylüyor. LTC destekleyen diğer banka kartlarının, yalnızca finansmanı desteklediğini, bu kartın ise kullanıcı fonlarını tuttuğunu vurguluyor.

Artık Litecoin kullanıcıları kart için başvuruda bulunabilecek. Ancak kartların birkaç haftalık süreç içinde aktif kullanıma geçeceği belirtiliyor. Lee, şu ana kadar 300 adet kart başvurusu aldıklarını belirtiyor. Bununla birlikte Litecoin kartlarında stablecoin’ler de dahil olmak üzere 12 popüler kripto para birimi yatırılabildiği açıklandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>