Litecoin değeri çok hızlı bir şekilde yükseliyor

0

Litecoin değeri

Bitcoin’in 23 bin dolar bandına oturması, kripto para piyasasına olumlu yansıdı. Litecoin değeri 1 haftada yüzde 50 oranında arttı.

Litecoin değeri yüzde 50 arttı

2020 sonuna çok iyi bir şekilde giriş yapan Bitcoin, 23 bin dolar bandını aşmayı başardı. Hatta 19 Aralık’ta yüzde 4 değer kazanmayı da başararak 23 bin 400 dolardan işlem gördü.

Bitcoin’in eski güçlü günlerine dönmesi, kripto para piyasasına da doğrudan olumlu yansıdı. Bu dönemde birçok kripto para biriminde değer artışı görüyoruz. Haftanın yıldızlarından biri ise Litecoin oldu. Haftalık bazda yüzde 52 artış gösteren Litecoin’in değeri 75 dolar seviyelerinden 115 dolar seviyelerine yükseldi. 19 Aralık’ta ise sadece bir günlük periyotta yüzde 11 artış görüldü.

Litecoin, Eylül ayından bu yana artan bir ilgi görüyor. Şu anda toplam piyasa değeri 7.5 milyar dolar olan Litecoin ile yapılan günlük şlem sayısı yaklaşık 165 bin seviyelerine ulaştı. Litecoin çok iyi bir yükseliş trendi yakalamış olsa da daha önce kırdığı 375 dolarlık rekor seviyeden halen çok uzakta.

Bu hafta yükseliş yaşayan diğer kripto para birimleri ise yüzde 17  ile ETH, yüzde 14 ile XRP olurken, yüzde 26 ile Bitcoin, yüzde 20 ile BTC Cash oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>