Litvanya kripto para satışı yaptı

0

Litvanya kripto para

Litvanya kripto para satışı yaparak kendisi için bir ilki gerçekleştirdi. Satılan kripto paraların toplam değeri ise 6.4 milyon Euro olarak açıklandı.

Litvanya kripto para satışı ile bir ilki yaptı

Kripto paralara yönelik birçok ülkede sıkı denetimler uygulanıyor. Yasa dışı faaliyetler sonrasında ise bu kripto paralara zaman zaman el konulabiliyor.

Litvanya’da Vergi Dairesi tarafından bu alanda Litvanya için bir ilk gerçekleşti. Müfettişlik tarafından paylaşılan bilgilere göre el konulan Bitcoin, Monero ve Ethereum para birimleri satıldı. Bu satıştan toplamda 6.4 milyon Euro gelir elde edildi. Elde edilen gelir ise direkt olarak devlet bütçesine aktarıldı. Ancak bu kripto paralar neden el konulduğu bilinmiyor.

Litvanya için bir ilk olan bu uygulama, daha önce başka ülkelerde de yapılmıştı. Örneğin ABD’de Silk Road’a ait olan 70 bin Bitcoin’e el konulmuş ve açık artırma ile 1 milyar 344 milyon dolara satılmıştı. Benzer şekilde Bulgaristan’da ise toplam değeri 4 milyar dolardan fazla olan 213 bin 519 Bitcoin’e el konulmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>