Techinside Google News
Techinside Google News

Logitech kendi kendine onarım için iş birliği yaptı

Logitech kendi kendine onarım ve e-atık azaltmaya yönelik olarak iFixit ile iş birliğine imza attı. İki şirket DIY onarımı sunacak.
- Advertisement -

Logitech kendi kendine onarım ve e-atık azaltmaya yönelik olarak iFixit ile iş birliğine imza attı.

Logitech ile DIY onarım uzmanı iFixit arasındaki yeni ortaklık sayesinde sevdiğiniz kablosuz fareyi kullanmak artık daha kolay. İki şirket, gereksiz e-atıkları azaltmak ve “belirli ürünler” için yedek parçalar, piller ve onarım kılavuzları sağlayarak müşterilerin kendi garanti dışı Logitech donanımlarını onarmalarına yardımcı olmak için birlikte çalışıyor.

Logitech kendi kendine onarım ile e-atıkları azaltacak

İş birliği kapsamında ürünler iFixit Logitech Repair Hub’da, gerektiğinde satın alınabilecek parçalarla veya onarımı tamamlamak için gereken her şeyi sağlayan aletler ve hassas uç setleri gibi “Düzeltme Setleri” içinde barındırılacak.

Logitech’in MX Master ve MX Anywhere fare modelleri “bu yazdan” itibaren yedek parça alan ilk ürünler olacak. Fiyat bilgisi henüz açıklanmadı ve Logitech, iFixit orijinal yedek parça ve onarım kılavuzu muamelesi alacak başka herhangi bir cihazdan bahsetmedi.

Şu anda, web kameraları, klavyeler, kulaklıklar, Bluetooth hoparlörler ve oyun çevre birimleri dahil olmak üzere birçok Logitech ürünü iFixit onarım merkezinde listelendi. Logitech H800 Wireless için pil değiştirme kılavuzu gibi bazılarında ürünün nasıl onarılacağına ilişkin kılavuzlar zaten sunuyor. Bu özel kılavuz, bir iFixit topluluğu üyesi tarafından oluşturuldu ve iFixit ile Logitech arasındaki ortaklığın öncesine dayanıyor ve yakında daha fazla cihazı kapsayacak şekilde genişleyecek.

Logitech tarafından alıntılanan bir rapora göre , küresel e-atığın 2030 yılına kadar 75 milyon metrik tonun üzerine çıkması ve yüksek tüketim oranları ve sınırlı onarım seçeneklerine sahip cihazlar nedeniyle daha da artması bekleniyor. Logitech, müşterilerini Logitech cihazlarını onarmaya ve bakım yapmaya teşvik ederek, onları çöplükten kurtararak bununla mücadele etmeye çalıştığını söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir