Logitech satışları arttı

0

Logitech satışları

Uzaktan çalışan sayısında yaşanan artışla, Logitech satışları artış gösterdi. Şirketler zor bir dönemden geçerken, Logitech satışlarını ve gelirlerini artırdı.

Klavye ve Mouse ile Logitech satışları arttı

Bilgisayar aksesuarı alanında dünyanın önde gelen markası olan Logitech, koronavirüs dönemini en az kayıpla atlatan şirketler arasında yer aldı. Hatta bu dönemde Logitech, satışlarını ve gelirlerini artırmayı başardı.

Özellikle uzaktan çalışan kişi sayısında yaşanan artış, kullanıcıların bilgisayar aksesuarlarına duyduğu ihtiyacı da artırdı. Logitech’in satışlarında 2019 dördüncü çeyreğinde yüzde 13,6 artış yaşandı. Önceki yılın aynı döneminde 624,3 milyon dolarlık yapan şirket, açıkladığı son çeyrek dönemlik verilere göre 709,2 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Logitech’in bu satışlardan elde ettiği net kâr ise 79 milyon dolar oldu.

Firmanın ana gelir kaynağı ise webcam, klavye ve mouse oluşturdu. Özellikle uzaktan çalışmada yaşanan artışla, kullanıcılar vide konferans donanım ürünlerine yoğun talep gösterdi.

Ayrıca salgın nedeniyle evden çalışmanın artmış olmasıyla Logitech, bu yılki gelir beklentisini de artırdı. Şirket yıllık bazda 380 ila 400 milyon dolar aralığında gelir beklentisinde bulundu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>