Techinside Google News
Techinside Google News

Logitech yapay zeka yükseltmesi yapıyor

Logitech yapay zeka yükseltmesi ile bilgisayar çevre birimlerini akıllı hale getiriyor. Böylelikle iş ve üretkenlikte verimlilik sağlanıyor.

Logitech, bilgisayar faresinin yapay zeka yükseltmesine ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Yapay zeka resmi olarak bilgisayar çevre birimleri alanine da istila etti. ChatGPT gibi yapay zeka araçları birçok kişinin üretkenliğini artırıyor. Bununla birlikte, kullanıcıların iş akışlarını ve kopyala-yapıştır istemlerini kesintiye uğratmalarını sık sık gerektirmek de mantığa aykırı olabilir; bu, düpedüz hantal olabilen bir süreçtir. Bu hayal kırıklıklarına elveda demeye hazır olun çünkü Logitech, özel yapay zeka düğmeli bir fare geliştirdi.

Logitech yapay zeka kullanıyor

Yeni piyasaya sürülen Signature AI Edition Mouse, aslında popüler Signature M750’nin geliştirilmiş bir versiyonu. Neredeyse aynı pakettir ancak ChatGPT’den başkası tarafından desteklenen Logi AI Prompt Builder uygulamasını başlatan ekstra bir düğme içeriyor.

- Advertisement -

Fikir oldukça akıllıca. Uygulamaları değiştirmek veya yeni bir pencere açmak zorunda kalmak yerine Prompt Builder, üzerinde çalıştığınız şeyin hemen üzerine bindiriliyor. Bir e-posta taslağı hazırlamanız gerekiyor ancak doğru kelimeleri bulmakta zorlanıyor musunuz? Yapay zeka düğmesine basın, neye ihtiyacınız olduğunu birkaç kelimeyle açıklayın ve bırakın ChatGPT büyüsünü gerçekleştirsin.

Logitech, başlamanız için bir dizi kullanışlı bilgi istemi “tarifini” önceden yükledi. Yeniden ifade etmek, özetlemek ve tonu akademikten eğlenceliye ayarlamak için seçenekler var. Elbette kelime sayılarını da belirleyebilirsiniz. Böylece ChatGPT kısa bir tanıtıcı yazıya mı yoksa destansı bir romana mı ihtiyacınız olduğunu biliyor. Yapay zeka önerisini hazırladıktan sonra metni belgenize yapıştırın ve gerektiği gibi değiştiriyor.

Elbette fare, yapay zeka yardımını entegre etmenin yollarından yalnızca biri. Bu yılın başlarında Microsoft, yeni PC’ler ve Surface cihazları için özel bir “Yardımcı Pilot” anahtarı oluşturduğunu ve aynı zamanda OpenAI teknolojisinden de yararlandığını duyurdu. Ancak Logitech’in yaklaşımının büyük bir avantajı var; Windows veya Mac’teki tüm uygulamalarda çalışacak şekilde tasarlandı. Logitech bu özelliği , MX, Ergo, Signature ve Studio Serisi de dahil olmak üzere çeşitli klavye ve farelerle uyumlu Logi Options+ yazılımında yapılan bir güncelleme aracılığıyla da kullanılabilir hale getirdi.

Signature AI Edition Mouse önümüzdeki ay ABD ve İngiltere’de satışa sunulacak. Bir sonraki erişim noktasının neresi olduğunu merak etmek gerekiyor

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir