Logo Yazılım, İnsan Kaynakları Yönetimi ve müşteri ilişkilerinde tamamlayıcı çözümler sunuyor

0

Logo Yazılım, kişisel bilgisayarlar için uygulama yazılımları geliştirmek üzere 1984 yılında kurulmuş bir şirket. Şirketin uygulama yazılımları çözüm kümesinde Kurumsal Kaynak Planlama çözümlerinin yanı sıra; Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş akış/Süreç Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi ve İş Analitiği Çözümleri olmak üzere çok sayıda tamamlayıcı çözüm bulunuyor.

Logo Yazılım hangi hizmetleri sunuyor?

Bu çözümleri geniş bir başlıkta şu şekilde sıralayabiliriz;

• Üretim, Perakende, Satış ve Dağıtım, Turizm, Gıda ve Konfeksiyon, Denizcilik, Makine ve Otomotiv Yedek Parçaları, Paketleme, Çimento-Cam-Çelik, Mobilya, Telekom ve Tekstil gibi dikey sektörlere hizmet veriyor.

• Merkezi Gebze’de bulunan Logo’da 590’ı Türkiye ofislerinde olmak üzere 1000’in üzerinde çalışan bulunuyor.

• Çalışanların yaklaşık yüzde 70’i Ar-Ge alanında yer alıyor.

• 2000 yılında halka açılan Logo, bilişim sektöründe halka açılan ilk şirket.

• Ekim 2016’da ağırlıkla uluslararası yatırımcılardan oluşan kurumsal nitelikli yatırımcılara yönelik bir halka arzla halka açıklık oranı %25,3’ten %61,3’e yükseldi.

• 2016 yılının Eylül ayında; 30,3 milyon Euro bedelle Romanya’nın en büyük yazılım firmalarından TotalSoft’un tamamını satın aldı.

• 2018 Ocak ayında TotalSoft, perakende ve teknoloji konularında uluslararası uzmanlığa sahip danışmanlık şirketi Architected Business Solutions’ı (ABS) satın alma amacıyla bir ön anlaşma imzaladı.

• 2016 yılında Hindistan pazarında faaliyet göstermek üzere GSF Software Labs LLC firmasıyla birlikte %66,6 oranıyla ana hissedarı olduğu Logo Infosoft Business Technology Private Limited unvanlı şirketi, kurdu.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>