Londra elektrikli scooter denemelerine başlıyor

0

Londra elektrikli scooter

Londra elektrikli scooter denemeleri için harekete geçiyor. Lime, Dott ve TIER bu testlerde aktif olarak görev alacak.

Londra elektrikli scooter hizmetini deneyecek

Paylaşılabilir e-scooter denemeleri, son birkaç yıldır İngiltere’nin bazı bölgelerinde başkent hariç olmak üzere deneniyordu. Sonunda İngiltere’nin başkenti Londra’da da bu konuda harekete geçiliyor.

7 Haziran’dan itibaren Londra, Canary Wharf’ın finans merkezleri ve yakındaki City of London’ın yanı sıra Kensington ve Chelsea, Ealing, Richmond upon Thames ve Hammersmith gibi belirli bölgelerde e-scooter denemelerine başlayacak.

İhale sürecinin ardından Transport for London, denemeleri yürütmek için Lime, Dott ve TIER’i seçti. Başlangıçta her ilçede 60 ila 150 ADET elektrikli iki tekerlekli araç kiralanabilecek, ancak filo kapasitesi kurallara uyan operatörler için genişletilebilecek. Sürücüler ise 20 km/s hızı geçemeyecekler. Bununla birlikte İngiltere yönetimi, e-scooterlar için genel bir mevzuatı devreye alarak, kullanımı yaygınlaştırmayı da hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>