Londra tünelleri mobil kapsama alanına giriyor

0

Londra tünelleri mobil kapsama

Londra tünelleri mobil kapsama alanına tamamen giriyor. 2024 yılında tünellerde 4G ağı tamamen sunulacak.

Londra tünelleri mobil kapsama alanı ile hizmet verecek

London’s Tube mobil kapsama alanını tüneller için 2024’ün sonuna kadar tamamen genişletiyor. Tüneller yol yardımı için tam fiber kablolarla bağışlanacak.

Londra, 4G mobil kapsama alanını tüm yeraltında genişletiyor. Yoğun metro sistemindeki her istasyonu ve tüneli kapsayacak olan ağ, 2024’ün sonuna kadar teslim edilecek. Öncesinde Oxford dahil olmak üzere metronun en yoğun bölümlerinden bazıları 2022’nin sonuna kadar 4G bağlantısına sahip olacak. Transport for London, 20 yıllık bir imtiyazın parçası olarak ağı kurmak için altyapı sağlayıcısı BAI Communications’ı seçti.

Tüp tüneller ayrıca Londra’nın daha fazla bölgesine tam fiber geniş bant getirmek için süper hızlı fiber optik kablolarla donatılacak.

Londra’nın yeraltı ağı halihazırda 260’tan fazla istasyonda taşıyıcı Virgin Media’dan WiFi sunuyor. TFL, yolcuları rahatsız etmemek için tüm yükseltme çalışmalarının çalışma saatleri dışında gerçekleştirileceğini söyledi. Proje kapsamında, tüneller ve istasyonlar içinde 2.000 kilometreden fazla kablo döşenecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>