Londra merkezli Pynk, Türkiye’yi seçti

0

Yatırım fırsatlarıyla ilgili yapay zeka temelli finansal analizler sunan fintech şirketi Pynk, yeni teknoloji merkezi için Türkiye’yi seçti. Pynk yeni teknoloji merkezi için adres İzmir olacak. 

Pynk yeni teknoloji merkezi ile yatırım yapacak

Londra merkezli fintech şirketi İzmir’deki merkezinde, dünyanın dört bir yanından günlük olarak alınan verileri yapay zeka sayesinde işleyerek elde edeceği finansal öngörülerle kullanıcıların yatırım kararı alması sağlayacak. 

165 farklı ülkede 15 binden fazla aktif kullanıcıya sahip olan Pynk’in İzmir’i seçmesinde Türkiye’nin yazılım sektöründe çevre ülkelere nazaran daha fazla nitelikli insan kaynağına sahip olması ve finansal teknoloji kullanımında gelişmeye açık potansiyelinin büyük rol oynaması etkili oldu.

Lizbon‘da düzenlenen WebSummit etkinliğinde yarı finale kalan girişim, Wolves Summit’te de birinci oldu. 2019’u başarılı bir şekilde kapatan şirket, İngiltere’nin en büyük bankalarından Royal Bank of Scotland ve National Westminster Bank’ın yanı sıra Founders Institute, 360 Labs ve Mayor’s International Business Programme desteğini de arkasına aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pynk CTO’su ve Türkiye Operasyon Sorumlusu Yiğit Nalkıran şunları söyledi:

“Yazılım alanında gizli yetenekleri bulmak için 2020 içinde birçok hackathon düzenleyip en az birçok kişi istihdam edeceğiz.” Nalkıran aynı zamanda Pynk’in finansal krizlere karşı bireysel çözümler sunmayı hedeflediğini söyledi.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>