Lordstown Motors için inceleme başlatıldı

0

Lordstown Motors inceleme

Elektrikli araç girişimi Lordstown Motors için inceleme başlatıldı. Şirketin ön siparişlerde abartı yapıp yapmadığı inceleniyor.

Lordstown Motors için inceleme sonrası ceza alabilir

Federal savcılar, elektrikli araç girişimi Lordstown Motors’u incelemeye aldı. Şirketin ön siparişlerini ve geçen yıl özel amaçlı satın alma şirketi DiamondPeak Holdings ile birleşmesini inceliyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, inceleme süreci hakkında bazı bilgiler paylaşıldı. Mart ayında Hindenburg Research, Ohio üreticisini ön siparişleri şişirmek ve amiral gemisi kamyoneti Endurance’da kullanılan teknolojinin uygulanabilirliğini abartmakla suçladı.

Lordstown dosyada, “Bunlar ve diğer düzenleyici veya hükümet soruşturmaları ve soruşturmaları ile işbirliği yaptık ve işbirliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Otomobil endüstrisi elektrikli araçlara doğru kayarken, Lordstown bölgeyi canlandırma çabasında bir oyuncu olarak görülüyordu. 2019 yılında şirket, General Motors’un ekonomik olarak zor durumdaki bir bölge olan kuzeydoğu Ohio’da kapatmayı planladığı otomobil fabrikasını satın alacağını söylemiş ve büyük ilgi görmüştü.

Şirket yaptığı açıklamada bazı ön siparişlerin satışa dönüşmeyeceğini doğruladı. Bu durumun şirkete ceza olarak yansıyıp yansımayacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>