Lyft 2024 öngörülerini paylaştı

0

Lyft 2024

Lyft, ikinci çeyrek için rekor kazançlar bildirdikten sonra 2024 için 1 milyar dolarlık düzeltilmiş işletme karı öngördüğünü açıkladı.

Lyft’in hisseleri, uzun süreli ticarette YÜZDE 8’den fazla arttı. Şirket ayrıca, artan sürüş talebi ve maliyet düşürme çabaları sayesinde Wall Street tahminlerinin üzerinde kar bildirdi. Daha büyük rakip Uber, üç aylık dönemde iyimser sonuçlar bildirdi ve nakit akışını ilk kez pozitife çevirerek, yüksek enflasyon birçok tüketiciyi harcamaları kısmaya zorlasa bile araç paylaşımı talebinin sinyalini verdi.

Aynı zamanda, hem Uber hem de Lyft, yaşam maliyetlerinin artmasıyla birlikte platformlarında çalışan daha fazla sürücü görüyor. Tüketiciler ofislerinr yeniden açıldıkça ve seyahat devam ettikçe araç rezervasyonu yapmayı tercih ediyor.

Lyft Başkanı John Zimmer, verdiği bir röportajda: “Yeni sürücülerin çoğu organik olarak geldi. Giderek daha fazla insan bu ek gelirin tadını çıkardığını görüyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>