Lyft otonom araç veri seti yayınladı

0

Lyft otonom araç veri seti

Uber’in en büyük rakiplerinden biri olan Lyft otonom araç veri seti yayınladı. Bu veri setiyle ilgili Lyft tarafından bir yarışma da başlatacak.

Lyft otonom araç veri seti ne ifade ediyor?

Araç paylaşım sektörü son yıllarda çok hızlı bir büyüme gösterdi. Bu alanda öncü şirketlerden biri olan Uber’in en büyük rakiplerinden biri ise Lyft şirketi.

Ara paylaşım hizmeti veren Lyft, bu hizmeti daha iyi hale getirmek için yeni bir veri seti de yayınladı. Lyft, 23 araçlık otonom araç filosunun karşılaştığı engeller ve sorunlarla ilgili veriler paylaştı. 1000 saatten fazla olan ve 170 binden fazla sahne içeren bu kayıtlar, 25 bin km’den uzun süren yolculuklarda çekilmiş durumda. Lyft, bunun için tahmin modellemeleri ve güzergah analizleri de yapıyor.

Bu veri setinde yaşanan zorluklar analiz edilerek, otonom araç hizmetinin daha iyi şekilde sunulabilmesi için geliştirme çalışmaları yapılıyor.

Lyft, bu veri setleriyle ilgili yarışma da başlatıyor. Haziran ve ağustos ayında başlayacak olan iki yarışmada, veri setlerine göre araçların karşılaştığı engelleri analiz eden kişilere 30 bin ila 100 bin dolar aralığında ödül verilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>