M2M’de yeni işbirliği

0

Vodafone Türkiye, Danone Hayat İçecek için özel olarak geliştirdiği “Akıllı Dolap Takip Sistemi” ile Türkiye pazarında önemli bir projeye imza attı. Danone Hayat İçecek’in ilk etapta 1.000 dolabına uygulanan bu sistem sayesinde yıllık ortalama yüzde 25 oranında olan dolap kayıplarının önüne geçildi. Soğuk dolapların lokasyon, kapının açılıp kapanması, batarya, sıcaklık seviyesi, stok seviyesi gibi her türlü verinin anlık olarak uzaktan takip edilmesini sağlayan Vodafone’un M2M teknolojisi sayesinde, arıza tespiti, ürün kalitesi ve stok yönetimi gibi alanlarda önemli avantajlar sağlanıyor. Vodafone’un geliştirdiği bu sistem, yakın zamanda Danone Hayat İçecek’in 7 bin adet dolabına uygulanacak.

Türkiye’de işletmelerin dijital dönüşümüne liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone, ambalajlı su sektörünün en köklü firmalarından Danone Hayat İçecek ile birlikte Türkiye’de ilk kez uygulanan “Akıllı Dolap Takip Sistemi”ni hayata geçirdi. Vodafone İş Ortağım çatısı altında gerçekleştirilen makinelerarası iletişim (M2M) teknolojisi çözümü, Danone Hayat İçecek’in ilk etapta 1.000 adet dolabına uygulandı. Sistem yakın zamanda Türkiye genelinde 7 bin adet Hayat Su dolabına uygulanacak.

Bağlantılı dolap” konseptine dayanan sistem, Danone Hayat İçecek’in Türkiye geneline yayılan soğuk dolaplarının anlık olarak uzaktan görüntülenmesini ve yönetilmesini sağlıyor. Dolaplara ilişkin lokasyon, kapının açılıp kapanması, batarya, stok seviyesi ve sıcaklık gibi her tür veriye özel bir arayüz aracılığıyla tek bir merkezden ulaşılabiliyor. Kayıp dolap oranı yıllık yüzde 25 olan Danone Hayat İçecek, bu sistemin uygulandığı 1.000 dolapta kayıp oranını sıfıra indirdi. Vodafone Akıllı Dolap Takip Sistemi, firmaya ayrıca, iş gücü ve maliyet tasarrufu, arıza tespiti, yüksek ürün kalitesi, etkin stok yönetimi ve pazarda farklılaşma gibi önemli avantajlar sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>