Madenciler oyuncu bilgisayarlarına yöneliyor

0

madenciler oyuncu bilgisayarları

Yüksek işlem kapasitesi gereksinimi nedeniyle madenciler oyuncu bilgisayarlarına yöneliyor. Bu alanda da yeni bir stok sorunu yaşanacak gibi görünüyor.

Madenciler oyuncu bilgisayarlarına yönelmeye başladı

Kripto para dünyasının sunduğu avantajlar, bu alanda hareketliliğe neden oluyor. Madenciler, yüksek işlem kapasitesi gereksinimleri nedeniyle donanım ürünlerine adeta saldırmış durumdalar.

Masaüstü kullanıcıları için ekran kartı bulmak neredeyse imkansız hale geliyor. Bu alanda stokların azalmasıyla madenciler artık oyuncu dizüstü bilgisayarlarına da yönelmeye başladı. Çin’den paylaşılan yeni görüntülerde madencilerin RTX 3070’li dizüstü bilgisayarları topladığı görüldü. Bu bilgisayarlarla kripto para madenciliği yaptıkları tespit edildi.

Ayrıca Çin’de birçok madencinin Nvidia’nın iş ortaklarının fabrikalarının önünde kuyruk oldukları vurgulanıyor. Bu kişilerin piyasadan 1/3 oranında daha fazla ödeme yaparak, garantisiz bir şekilde ekran kartlarını topladıkları iddia ediliyor. Nividia’nın iş ortakları bu konuda herhangi bir emek harcamadan gelir elde ederken, oyuncular için stoklar neredeyse tükeniyor. Bu stok sıkıntısının ne zaman biteceği konusundaki belirsizlik ise halen devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>