Madenciler yenilenebilir enerji kullanacak

0

Madenciler yenilenebilir enerji

ABD’de Missoula bölgesinde bulunan madenciler yenilenebilir enerji kullanacak. Merakla beklenen yasa tasarısı artık onaylandı.

Madenciler yenilenebilir enerji ile çalışacak

Kripto para madenciliği, vatandaşlar için yeni bir gelir modeli oluştursa da ülke çapında çevre ve sağlık yönünden olumsuz etkileri olabiliyor. Kullanılan yüksek miktarda elektrik enerjisi, cihazların yaydığı ısı vb. etmenler halkın sağlığını ve çevreyi tehdit ediyor. ABD’nin Montana eyaletinde bulunan Missoula’a bunun için yeni bir tasarısı görüşülmekteydi.

Madencilerin ve vatandaşların merakla beklediği yasa tasarısı artık onaylandı. Bu yeni yasayla madenciler, artık orta ve küçük ölçekli sanayi bölgelerinde madencilik yapabilecek. Bu bölgelerde kullanılacak olan elektrik enerjisinin ise yenilenebilir enerjiyle sağlanacak olması zorunlu hale geldi. Yani madenciler için belirli bölgelerde yenilenebilir enerjiyle madencilik zorunlu oldu.

Ayrıca madenciler elektronik atıklarını Çevre Kalitesi Departmanı tarafından geri dönüşüm şirketlerine vermek zorunda olacak.

Yeni düzenleme madenciler için sıkı tedbirler içeriyor olsa da halkın ve çevrenin sağlığı için büyük bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>