Madencilik cihazı 20 dakikada tükendi!

0

madencilik cihazı

Bitmain isimli madencilik şirketi, yeni nesil madencilik cihazı Antminer Z11’i satışa çıkardı. Satışa başlandıktan 20 dakika sonra cihaz tükendi.

Madencilik cihazı Antminer Z11 özellikleri

Pekin merkezli kripto para madencilik ekipmanları üreticisi Bitmain, geliştirdiği yüksek donanımlı cihazlarla piyasadaki en önemli şirketler arasında yer alıyor. Bitmain son olarak Antminer Z11 isimli madencilik cihazını tanıttı ve satışa çıkardı. Şirket satışa başladıktan sadece 20 dakika sonra tüm stoklar tükendi.

Özellikle Zcash gibi kripto para birimlerinin madenciliğini yapmak için geliştirilen cihaz, teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Antminer Z11,  bir önceki model Antminer Z9’a kıyasla üç kat daha hızlı kazım yapabiliyor. Böylelikle madencilerin aynı süre içerisinde daha fazla kripto para çıkarması sağlanıyor.

Kazım gücü 135 Ksol/s olarak açıklanan Antminer Z11, Antminer Z9’a kıyasa yüzde 60 daha az enerji harcıyor. Bu da cihazın madenciler için maliyetini azaltıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>