Madencilik devi Bitmain için kötü son

0

madencilik devi Bitmain

Çin’de faaliyet gösteren madencilik devi Bitmain için kötü son geldi. Bitmain, kripto para piyasasındaki düşüşe karşı koyamadı.

Madencilik şirketi Bitmain küçülüyor

Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Bitmain de kötü gidişattan etkilendi. Kripto para birimlerinde yaşanan düşüş, madencilik yapan kişilerin sayısında azalmaya neden oldu. Ede edilen gelirin, madencilik için yapılan yatırımı karşılamamasıyla birçok madenci sorun yaşamaya başladı. Bu da madencilik ekipmanları satan şirketleri olumsuz bir şekilde etkiledi.

Madencilik sektörünün en önemli şirketlerinden Bitmain de etkilenen şirketler arasına katıldı. Ancak Bitmain, diğer madencilik şirketleri gibi faaliyetlerini tamamen durdurmak yerine küçülmeye gidiyor. Bu kapsamda Bitmain, Teksas’ın Rockdale’de faaliyet gösteren madencilik merkezini kapatacak. Ancak Bitmain’in başka merkezlerini kapatıp kapatmayacağı konusunda henüz bilgi verilmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>