Madencilik ekipmanı gümrükten geçemedi!

0

madencilik ekipmanı

Rusya’da bir madencilik ekipmanı gümrükten geçiş için izin alamadı. Gümrük görevlileri, müşterinin çeşitli bahaneler öne sürmesine rağmen madencilik ekipmanı için izin vermedi.

Madencilik ekipmanı için izin çıkmadı

Kripto para piyasasındaki hareketlilik, birçok madenci için umut oluyor. Yazılımcılar, daha fazla kripto para çıkarabilmek için kıyasıya rekabet ediyor. Ancak Rusya’da bir madencinin başına oldukça ilginç bir olay geldi. Yazılımcı, madencilik faaliyeti için yurtdışından ekipman sipariş etti. Ancak Rusya’da Tobolsk şehrindeki “kripto para madencilik ekipmanlarının ithalatı yasağı” nedeniyle bu ekipmanlar ülkeye alınmadı.

Alıcı kişi, bunları her ne kadar matematiksel ve bilimsel hesaplamalar için almış olduğunu öne sürse de gerekli izini alamadı. Mahkemeye kadar giden olayda alıcı haksız bulundu ve öne sürdüğü nedenlerin doğru olmadığına yönelik karar varıldı.

Farklı ülkeler ve kurumlar tarafından kripto paralara yönelik yasaklar uygulanıyor olsa da madencilik faaliyetlerine ilişkin bu yasak oldukça ilginç karşılandı. Tobolsk şehrinde uygulanan bu yasağın, Rusya genelinde uygulanıp uygulanmayacağı şimdiden merak ediliyor. Ancak bu kararın emsal olarak görülme ihtimali de çok yüksek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>