Madencilik firması güneş santrali kuracak

0

madencilik firması güneş

İspanyol madencilik firması güneş santrali kurarak elektrik üretimine başlıyor. Üretilen elektrik, madencilik faaliyetlerinde kullanılacak.

Madencilik firması güneş firması ile ortaklık kurdu

İspanyol madencilik firması Cryptosolartech, Risen Energy Spain isimli bir enerji firması ile ortaklık kurdu. Bu anlaşma ile kripto para madenciliği yapan Cryptosolartech, 300 MW kapasiteli bir güneş enerjisi santrali kuracak. Bu santralde üretilecek olan elektrik, kripto para madencilik tesislerinde kullanılacak. Böylelikle Cryptosolartech, kendi ürettiği elektrik ile maliyetlerini azaltacak ve madencilik faaliyetlerini daha temiz hale getirecek.

Cryptosolartech şu anda 3’ü yapım aşamasında olmak üzere toplamda 5 santrale sahip. Tüm bu santraller, güneş panelleri ile çevre dostu bir üretimi mümkün hale getirecek. Böylelikle kripto paraların en çok eleştirildiği enerji kirliliğinin önüne geçilmiş olunacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>