Madencilik için elektrik hırsızlığı yapıldı!

0

elektrik hırsızlığı

Madencilik ile yapılan elektrik hırsızlığına bir yenisi daha eklendi. Üstelik elektrik hırsızlığı bu kez Ukraynada’da bir polis birimi tarafından yapıldı.

Kripto para madenciliği için elektrik hırsızlığı

Çok fazla elektrik gücü gerektiren kripto para madenciliği, kötü niyetli kişilerin elinde bir hırsızlık aracına dönüşebiliyor. Son dönemde, madencilik işlemleri için şehir ve kamu elektriğini kullananların sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’de, madencilik için şehir elektriğini kullanan 6 kişi tutuklanmıştı. Rusya’da ise nükleer çalışmalarını yürüten bilim insanlarının laboratuvarlarında madencilik yaptığı tespit edilmişti. Bu kez ise Ukrayna’da bir grup polis kaçak elektrik kullanımı ile gündeme geldi.

Ukrayna’da polis departmanında çalışan bir grup polis memurunun, 4 ay boyunca polis departmanının elektriğini kullanarak madencilik faaliyetleri yürüttüğü tespit edildi. Yapılan incelemede, madencilik faaliyetleri için kullanılan donanımlar ele geçirildi. Bunlar arasında 8 adet ekran kartı, 6 adet güç ünitesi ve iki adet hard disk bulundu.

Madencilik faaliyetlerinin serbest olduğu Ukrayna’da yaşanan bu olayda, polislerin kaçak elektrik kullanmak ve kamu kurumunu kendi çıkarları için kullanma suçlarından yargılanacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>