Madencilik için güneş santrali kuruluyor

0

madencilik için güneş santrali

ABD’de madencilik için güneş santrali kurulma çalışmalarına başladı. 300 MW’lık santral, madencilik faaliyetleri için temiz enerji sağlayacak.

Madencilik için güneş santrali planlaması yapılıyor

Kripto para madenciliğinde tüketilen enerji, hükümetlerin bu konuda önlem almasını zorunlu hale getiriyor. Birçok madencilik şirketi, tesislerini yenilenebilir ile desteklemeye çalışıyor.

ABD’de Madison, bunun için santral yapıp, madencilik şirketine sayacak. Madison güneş enerjisi dizisini inşa edecek ve ardından onu kripto para madenciliği operasyonlarını güçlendirmek için kullanmayı amaçlayan Atlas’a satacak.

300 MW’lık santral, madencilik şirketine güneş enerjisinden elektrik sağlayacak. Basin Creek Güneş Projesi olarak adlandırılan güneş enerjisi çiftliği ABD’deki en büyük çiftliklerden biri olacak. Ayrıca madencilikte yenilenebilir kullanılmasına yönelik de önemli bir örnek olacak.

Basin Creek Güneş Projesi’nin kaderi, 17 Haziran’da toplanacak olan Butte-Silver Bow imar kurulunun kararıyla belli olacak.  Güneş santralinde üretilen fazla miktardaki elektriğin Butte’da şebekeye satılıp satılmayacağı ise önümüzdeki süreçte belli olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>