Madencilik için yenilenebilir enerji zorunlu olacak!

0

madencilik için yenilenebilir enerji

ABD’nin Montana eyaletinde, madencilik için yenilenebilir enerji kullanımı zorunlu olacak. Konuyla ilgili yasa tasarısı da oluşturuldu.

Madencilik için yenilenebilir enerji zorunluluğu

Kripto para madenciliği faaliyetlerinde yaşanan en büyük sorunların başında fazla miktarda enerji kullanımı geliyor. Kripto para madencilik faaliyetleri, ülkeler için fosil yakıt kullanımının artmasını zorunlu kılabiliyor. Ayrıca kaçak elektrik kullanımı ve yasa dışı madencilik de ülke ekonomilerine zarar verebiliyor. ABD’nin Montana eyaletinde bunun için bir yasa tasarısı oluşturuldu.

Kripto para madenciliği tasarısı kapsamında, eyalet genelinde yürütülecek madencilik faaliyetleri için yenilenebilir enerji kullanımı zorunlu hale gelecek.

Kripto Para Madenciliği Genel Bölgesel İmar Düzenlemeleri tasarısı kapsamında ise madencilere çalışmaları için sanayi bölgelerini seçmeleri zorunlu kılınacak. Bunun için küçük ve orta ölçekli sanayi bölgelerinin tercih edilmesi gerekecek.

Bu durumun eyaletteki madencilik faaliyetlerini nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>