Madencilik şirketi Hut 8 zarar etti

0

Madencilik şirketi Hut 8

Bitcoin madencilik şirketi Hut 8, 2018 yılına yönelik mali sonuçlarını açıkladı. Hut 8, 2018 yılında zarar eden şirketler arasında yer aldı.

Madencilik şirketi Hut 8 neden zarar etti?

2018 yılı birçok kripto para şirketi için zorlu bir yıl olsa da bundan en çok Bitcoin’e yönelik faaliyet gösteren şirketler etkilendi. Kendisini en büyük halka açık kripto para madencilik platformu olarak lanse eden Hut 8 de kripto para piyasasındaki bu fırtınadan etkilenen şirketler arasında yer aldı.

Dünya çapında 85 kripto param merkezini işletmekte olan Hut 8, 2018 yılı mali tablosuna göre 49.4 milyon dolar gelir elde etti. Ancak şirketin 136.7 milyon dolar zarar etmesi, işleri zor duruma soktu.

Bitcoin’in değerinde yüzde 80 oranında dalgalanma yaşaması, bu düşüşün ana nedenleri arasında yer alıyor. Dünyanın en büyük madencilik şirketi olan Bitmain’in bile küçülmeye gittiği bir dönemde, Hut 8’in zarar etmesinin pek de sürpriz olmadığını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>