Madencilik şirketi zarar etti

0

Madencilik şirketi

Madencilik şirketi Riot Blockchain, ekonomik anlamda zor bir dönemden geçiyor. Şirketin yaşadığı kayıp 58 milyon dolara ulaştı.

Madencilik şirketi toparlanmaya çalışıyor

Blockchain ve kripto para piyasasının 2017 ve 2018 yıllarında yaşadığı yükseliş, birçok şirketin bu alana girmesine neden oldu. Özellikle teknoloji ve sağlık odaklı şirketler, kripto para geliştirmeye veya madencilik yapmaya başladı.

Aslında bir biyoteknoloji şirketi olan Riot Blockchain de bir madencilik şirketine dönüştü. Kripto para madenciliği yapan şirket, iyi bir gelir elde etmiş olsa da giderlerini azaltamaması nedeniyle zor bir dönem yaşıyor.

Şirketin yayınladığı 2018 yılı mali raporuna göre, tüm yıl genelinde 58 milyon dolarlık kayıp yaşandı. Şirket madencilikle 1.081 Bitcoin ve 3.023 Litecoin kazanmasına rağmen gelir – gider dengesini ayarlayamaması nedeniyle zarar etti. Elde edilen gelirin Bitcoin Cash’e dönüştürüldüğü ve şirketin toplam gelirinin 7.7 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Riot Blockchain, yaşadığı kötü tabloya rağmen yüzde 33 oranında büyüme yaşadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>