Madrid’in sokakları ışıl ışıl

0

Madrid şehir yönetimi ‘Akıllı Şehir’ uygulaması kapsamında tüm şehrin aydınlatılmasında Royal Philips’i tercih ederek sokak aydınlatmasının yüzde 100’ünü tasarruflu Philips teknolojisine dönüştürme kararı aldı. Madrid şehir yönetiminin ‘Akıllı Şehir’ amacına destek olmak için, Philips’ten alınan 225 bin yeni, enerji verimliliği yüksek lambası ile şehri yeniden aydınlatıyor. Tüm şehrin aydınlatma sisteminin, Philips bağlantılı LED’lerle ve diğer tasarruflu aydınlatmalarla yenilenmesi bu projeyi, şehir aydınlatması alanında dünyada bugüne kadar yapılmış en büyük iyileştirme çalışması olarak tanımlanıyor.

Kamu ihalesi sonucunda ESCO enerji hizmeti şirketleri işbirliği ile başlanan projede Philips, aydınlatma teknolojisi sayesinde Madrid sokaklarında yüzde 44 enerji tasarrufu öngörüyor.  Bu tasarruf sayesinde hiçbir ek maliyet olmadan, en kaliteli sokak aydınlatması ile Madrid sokaklarının daha aydınlık, güvenli ve akıllı bir şehir haline getirilmesi planlanıyor. Yeni şehir aydınlatma sistemi, aydınlatmaya en fazla nerede ihtiyaç duyulduğuna bağlı olarak tüm şehirde aydınlatmanın süresini ve yoğunluğunu düzenleyebilen bir kumanda panelinden faydalanıyor.

Philips İberya’nın CEO’su, Juan Sanabria “Madrid’de gerçekleştirilen aydınlatma yenileme projesi, geleceğe hazırlanan bir şehrin yaratılmasında ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır” dedi. Sanabria şöyle konuştu: “Philips’in, Madrid’in daha akıllı, güvenli ve yüksek enerji verimliliğine sahip bir şehir olma yolundaki çabalarına katkısı büyüktür. Çünkü burada, kentte yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya yönelik bir çalışma var. Vatandaşların ve tüketicilerin ihtiyaçlarını gözününde bulundurarak, aydınlatmanın ötesinde fayda sağlayan bir altyapı sağlıyor Bunun yanı sıra dünyada her geçen gün azalan enerji kaynaklarının da tasarruflu kullanılması mümkün oluyor. Önümüzdeki süreçte bu anlayış kenti ve kentlileri doğrudan etkileyecek” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>