Mağazacılıkta sensörler ile müşterinizi tanıyabilirsiniz

0

Mağazacılıkta sensörler

Mağazacılıkta sensörler, müşteriler hakkında daha fazla veri ve bilgi elde edilmesini sağlıyor. Chemist Warehouse, mağazacılıkta sensör kullanımı için hedef belirledi.

Mağazacılıkta sensör dönemi

Nesnelerin interneti (IoT), artırılmış ve sanal gerçeklik alanında faaliyet gösteren Chemist Warehouse, perakende sektörüne yeni bir planlama yapıyor. Chemist Warehouse, her mağazada 1000 sensör uygulamayı hedefliyor.

VMware vForum’da konuşan çözüm mimarlarından Antoine Sammut, bir mağazada olup bitenleri neredeyse hissedebileceğimiz noktaya geldiğimizi söylüyor. Sensörler, mağazaya gelen müşterileri takip ederek, davranışlarını takip edebiliyor. Hatta sensörlerin topladığı verilerin analiz edilmesi sonucunda elde edilen anlamlı bilgi ile müşteri davranışları tahmin edilebiliyor.

Sammut, sensörlerin tek başına yeterli olmadığını, toplanan verilerin analiz edilerek bilgi elde edilmesi gerektiğini söylüyor.

Şirket ayrıca artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerinin çalışan eğitiminde kullanılarak, genç iş gücünün kullanılmasını hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>