Magic Leap, Lucasfilm ile ortak mı oldu?

0

Hakkında çok az şey bilinmesine rağmen teknoloji dünyasından topladığı milyar dolarlık yatırımlarla ilgi odağı olan Magic Leap, Star Wars karakterlerinin yer aldığı bir klip yayınladı.

Arttırılmış gerçeklik alanında yeni kurulmuş bir start-up iken yayınladığı kliplerle ilgi toplayan ve Google, Alibaba gibi dev teknoloji şirketleriyle eğlence endüstrisinden 1,4 milyar dolar yatırım alan şirket artık mixed reality kavramıyla birlikte anılıyor.

Genç şirket şimdi Star Wars’un yaratıcısı Lucasfilm ile stratejik ortaklık kararı aldıklarını açıkladı. Anlaşmanın duyurulması sırasında da içinde Star Wars karakterlerinin yer aldığı yeni bir klip de yayınlandı. Videonun, doğrudan Magic Leap teknolojisiyle oluşturulan görüntülerle çekildiği ve başka özel efekt kullanılmadığı da vurgulandı.

Bu yeni ortaklık, 3D sinema, video oyunları ve sanal gerçeklik sektöründe yeni gelişmelerin hızla hayatımıza girme olasılığını da beraberinde getirdi. Sonuç odaklı bir firma olan Lucasfilm, bugüne kadar satın aldığı, yatırım yaptığı veya ortak olduğu teknoloji şirketlerini hızla kendi filmlerine, oyunlarına ve diğer ürünlerine adapte etmesiyle biliniyor.

Duyuru sırasında yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>