Magic Leap uygulama geliştirmeye başlıyor

0

Sadece birkaç küçük video göstererek, Silikon Vadisi’nin dev şirketlerinden milyarlarca dolar yatırım almayı başarmasıyla tanınan sır dolu AR teknolojileri şirketi Magic Leap üzerindeki sır perdesi kalkıyor olabilir. Şirket, büyük bir gizlilik içinde geliştirdiği AR gözlüğünü 2017 yılı içinde, uygulama geliştiricilere açacağını açıkladı.

Gözlüğü gören yok

Florida’da kurulu olan AR şirketinin, Microsoft Hololens’e benzer, etkileşimli holografik görüntüler oluşturan gözlüğü bugüne kadar basının karşısına hiç çıkmamıştı. Sadece milyarlarca dolar yatırım yapan şirketlerin görebildiği bu gözlüğün şimdi platforma uygulama geliştirecek olan geliştiricilere ulaştırılması bekleniyor. Uygulama geliştiricilerinin yeterince yeni uygulama geliştirmesinin ardından da gözlüğün artık halka tanıtılması ve satışa çıkması planlanıyor.

Şirketin CEO’u, Rony Abovitz Twitter’dan yaptığı duyuruda, “Eğer bir geliştirici/sanatçı ve içerik üreticiyseniz, bize ulaşın, sizden haber bekliyoruz,” ifadelerini kullandı. Bakalım MagicLeap, gerçekten de vadettiği gibi dünyayı değiştirecek devrimsel bir ürün mü olacak yoksa yüksek fiyatıyla sadece az sayıda insanın oynayabildiği pahalı bir oyuncak olarak mı kalacak?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>