Magic Leap yarım milyar dolar daha fon buldu

0

11 yıldır tam olarak ne işe yarayacağı çözülemeyen artırılmış gerçeklik gözlükleri tasarlayan ve bunun karşılığında da Silikon Vadisi’nin dev şirketlerinden sürekli milyar dolarlık yatırımlar alan, ama hala ticari olarak anlamlı bir ürünü olmayan Magic Leap, yeni bir yatırımcı fonunu da 500 milyon dolarlık fonlama ile kapattı.

11 yıldır iş dünyasında devrim yapmaya hazırlanıyor

İkinci nesil AR gözlüğünü geliştirip yatırımcılara tanıtan Magic Leap, bu yeni gözlüğün iş dünyasında çok zengin uygulamalar geliştirmek için kullanılacağının altını çiziyor.

2014’deki toplam 2 milyar dolar şirket değerlemesiyle yatırım alan şirketin, 2021’de de yine toplam 2 milyar dolarlık değerlenmeyle yatırım alması ise bu seferki yatırımın dikkat çeken detayı oldu.

Öte yandan toplam değeri 2 milyar dolar olarak hesaplanan şirket için, bu turda alınan 500 milyon dolarla beraber, şirkete 2010 yılından beri alınan toplam fon miktarı 3.5 milyar doları geçmiş oldu.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>