Makine öğrenimi uzmanları hangi becerilere sahip?

0

makine öğrenimi uzmanları

Dijitalleşme planları ile birçok kurumsal iş yeri, makine öğrenimi uzmanları arayışına hız veriyor. Peki makine öğrenimi uzmanları hangi becerilere sahip oluyor?

Makine öğrenimi uzmanları için LinkedIn araştırması

LinkedIn üzerinde yapılan bir araştırmada, Nisan 2017 ve Mart 2018 tarihleri aralığında makine öğrenimi üzerine çalışan kişilerin profilleri incelemeye alındı. Yapılan analizde, bu profillerin makine öğrenimi ile uğraşmadan önce neler yaptıkları incelendi. Makine öğrenimi uzmanlarının geçmişlerinde genel olarak veri madenciliği, Phyton ve R programlama dilleri ile ilgilendikleri sonucuna varıldı.

Ayrıca profesyonel kariyerlerinde yaygın olarak bulunan Java ve C++ programlama dillerinin bulunması da bir diğer dikkat çekici özellik oldu. Ayrıca veriler, makine öğrenimi uzmanlarının genel olarak hangi sektörlerde bulunduğunu da gösteriyor.

Bu alanda yüzde 33’lük oranla yüksek öğrenim ve araştırmalar zirvede yer aldı. Devamında ise IT&Yazılım yüzde 19 oranla ikinci sırada, İnternet ise yüzde 7 oranla üçüncü sırada bulundu.

makine öğrenimi uzmanları

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>