Manchester United siber saldırıya uğradı

0

Manchester United siber saldırı

İngiltere ve dünyanın dev kulüplerinden Manchester United siber saldırıya uğradığını açıkladı. Saldırının oldukça karmaşık olduğu belirtildi.

Manchester United siber saldırı açıklaması yaptı

Günümüzde spor kulüpleri de siber saldırıya uğrayanlar arasına katılıyor. Manchester United tarafından yapılan açıklamada, kulübün siber saldırıya uğradığı duyuruldu.

Manchester United’dan gelen açıklamada, ortaya çıkan sorunlar en düşük seviyede tutmaya çalıştıkları belirtildi. Manchester United’ın West Bromwich Albion ile oynanan karşılaşmasının ise bu durumdan etkilenmeyeceği vurgulandı.

Bu saldırıyı sofistike bir operasyon olarak açıklayan Manchester United, kulübün bu konuda geniş protokollerinin ve prosedürlerinin de olduğunu belirtti. Yapılan saldırı sonrasında kulübün web sitesi, tüm medya kanalları ve uygulaması incelendi. Ancak durumla ilgili herhangi bir veri sızıntısı tespit edilemedi. Ayrıca kulüp sözcüsü, bu tip saldırıların yaygın hale geldiğini ve bunun için önlem alınması gerektiğini söyledi.

Bu saldırı, spor kulüplerinin de siber saldırı konusunda önlem alması gerektiğini ortaya koyuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>