Marissa Mayer 186 milyon dolar alacak

0

Yahoo’nun başına büyük umutlarla getirilen ancak internet devini çöküşten kurtaramayan Marissa Mayer buna rağmen dev bir işten ayrılma ödülüyle birlikte dünyanın sayılı zenginleri arasına katılacak.

Yahoo’nun 4,5 milyar dolara Verizon’a satışını gerçekleştiren CEO, satış işlemlerinin yaz aylarında tamamlanmasının ardından Yahoo’dan ayrılacak. Ayrılırken de ödül olarak 186 milyon dolar ikramiyesini alacak.

Öte yandan bu 186 milyon dolar, çoğunlukla şirketin hisse senetlerinden oluşacak. Ayrıca Mayer’ın şirketten ayrılması durumunda alması ön görülen 23 milyon dolarlık “altın paraşütünü” de içerecek. Mayer’ın 2012’de başına geldiği Yahoo’dan bugüne kadar 200 milyon dolar da “maaş” aldığı biliniyor. Böylece Mayer beş yıllık hizmeti karşılığında Yahoo’dan 400 milyon dolara yakın ücret alarak önemli bir servet elde etmiş olarak, Silikon Vadisi’nin yeni zenginlerinden biri olacak.

Google’da çalışırken Yahoo’ya transfer olan ve 400 milyon dolara yakın servet yapan Mayer’ın, Yahoo’dan ayrıldıktan sonra Silikon Vadisi’ndeki en önemli girişimcilerden biri olabileceği de düşünülüyor. Elbette, başka bir şirketin CEO’su olarak transfer edilme ihtimali de düşük değli.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>