Marissa Mayer Yahoo’dan ayrılıyor mu?

0

Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer’ın, çeyrek dönem sonuçlarını açıkladığı toplantıda yaptığı konuşma, ayrılık konuşması gibi algılandı.

Yahoo CEO’su olarak dördüncü yılını dolduran ve 18. çeyrek dönem finansal raporunu açıklayan Mayer’ın toplantıda Yahoo’nun satışına dair hiçbir konuya değinmeyişi ve toplantı sonunda Yahoo’da yaptıklarını değerlndirermesi, ayrılık işaretleri olarak değerlendirildi.

Mayer toplantı sırasında, “Geçtiğimiz yıllarda bu şirketi ikonik değerine geri döndürmek için, kararlı şekilde planlarımızı uygulamaya koyduk, nerede olduğumuza, nerede olmak istediğimize baktık ve bu amaç için neler yapmamız gerektiğini samimi bir şekilde değerlendirdik. Stratejik alternatiflerimizi değerlendirdik ve oluşturduğumuz bu alt yapı Yahoo’nun sonraki adımı için sağlam bir temel oluşturacaktır,” ifadelerini kullandı.

Dört yıl önce Google’dan Yahoo’ya transfer olan 41 yaşındaki CEO’nun her zamanki tonundan farklı olan konuşması ve tepkileri, Mayer’ın Yahoo’dan ayrılmak üzere olduğu şüphesini doğurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>