Mark Zuckerberg canlı yayında soru yanıtlayacak

0

Facebook’un yeni canlı yayın aracı Facebook Live’in geniş kitlelere duyurulması için Mark Zuckerberg kamera karşısına geçiyor. 14 Haziran’da düzenlenecek soru-cevap etkinliği Facebook Live üzerinde düzenlenecek ve 1,5 milyar Facebook kullanıcısı etkinliği izleyebilecek, hatta soru sorabilecek.

Zuckerberg aslında, soru cevap etkinliği için yaptığı duyuru paylaşımının altına yazılacak yorumlarda yer alan sorulara cevap vereceğini duyurdu ancak etkinlik sırasında milyonlarca kişiden gelen yorum ve sorular arasında gözüne takılan olursa da cevap verebileceği düşünülüyor.

Yeni Facebook Live özelliği, medyada büyük bir devrim yaratabilecek önemli bir özellik olarak görülüyor. Bu canlı video yayını hizmeti sayesinde artık isteyen herkes, her an ve her yerde canlı video yayını yapabilecek. Gezi blogger’ları, gazeteciler, toplumsal olayların içindeki halk, ülke meclislerindeki politikacılar, okullardaki öğrenciler, sadece vlog yayını yapmak isteyen her türlü kullanıcı veya ürünlerinin reklamlarını/tanıtımlarını farklı kurgularla gerçekleştirmek isteyen dev şirketler de artık tek tıkla hızlı bir şekilde canlı yayına başlayabilecek ve arkadaş listesindeki herkes potansiyel seyirci olacağı gibi, canlı yayınlar listesini karıştırıp kendine uygun yayınları arayan 1,5 milyar Facebook kullanıcısı da potansiyel izleyiciler arasında yer alacak.

Facebook’un kurucusu daha önce de Facebook Live özelliğini kullanarak Uluslararası Uzay istasyonu’ndaki astronotlarla konuşmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>