Mark Zuckerberg ifade verecek

0

Mark Zuckerberg ifade

Mark Zuckerberg ifade vermek için bir kez daha hakim karşısına çıkacak. Bu kez Facebook’un bazı sektörler üzerindeki etkileri incelenecek.

Mark Zuckerberg ifade vermeye hazırlanıyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Cambridge Analytica skandalı sonrasında oldukça zor bir dönemden geçmişti. Uzun bir aradan sonra Zuckerberg, ifade vermek için yeniden hakim karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bu kez Cambridge Analytica olayından bağımsız olacak bu mahkemede, Facebook’un finansal hizmetler ve konut sektörü üzerindeki etkileri incelenecek. Sosyal medya devinin finansal hizmetler ve konut sektöründeki yüzde 1,09 artış etkisi araştırılacak.

Washington’da görülecek olan mahkemede, Facebook’un rekabet uygulamaları ve tekelcilik konularındaki tutumu incelenecek. Eğer usulsüz bir politika izlediği görülürse, Facebook’un ceza alması pek de sürpriz olmayacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>