Mark Zuckerberg’ün güvenliğine harcanan miktar belli oldu

0

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün güvenliğine harcanan miktar açıklandı. Facebook’tan yapılan resmî açıklamaya göre, şirket, CEO’sunun güvenliğine 2018’de 22,6 milyon dolar harcadı. Bu rakamın ayrıntıları şöyle: 20 milyon dolar CEO’nun ve ailesinin güvenliğine giderken, 2,6 milyon dolarlık bölüm ise özel jet ile yapılan seyahatlere ayrıldı.

COO’nun da güvenlik harcaması belli oldu

Zuckerberg’ün güvenlinliğine harcanan miktarla ilgili ilginç nokta ise şu: 2017’de CEO’nun güvenlik ve özel jeti için 9 milyon dolarlık bir bütçe söz konusuydu. 2018’de bu tutarda yüzde 100’den fazla bir artış görülüyor. Öte yandan, Facebook COO’su Sheryl Sandberg’ün güvenliğine harcanan miktar da paylaşıldı. Buna göre, Sandberg için geçen yıl 2,9 milyon güvenlik ve 900 bin dolar özel jet harcaması yapıldı. Sandberg’ün 2017 güvenlik harcaması 2,6 milyon dolar seviyesindeydi. 

Bir not da Mark Zuckerberg’ün maaşına dair veri paylaşalım: CEO Zuckerberg , şirketinden son 3 yıldır 1 dolar maaş alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>