Market teslim robotu Safeway göreve başladı

0

market teslim robotu

Albertos isimli market devi, market teslim robotu Safeway’i kullanmaya başladı.  Safeway pilot programla kullanıma alındı.

Market teslim robotu Safeway özellikleri

Günümüzde alışveriş yapma sürecimizden teslimatlara kadar her şey otomatikleşirken, bu alanda önemli startuplar da çıkıyor. Silikon Vadisi startuplarından Tortoise de bunlardan biri.

Tortoise’in geliştirdiği market teslim robotları, artık market devi Albertsons Companies tarafından kullanılacak. Tortoise kurucu ortağı ve başkanı Dmitry Shevelenko, pilot uygulamanın başarılı olursa eyaletteki diğer marketlerde de kullanıma geçeceğini söyledi. Safeway robotlar, yaklaşık 5 km’ye kadar hızlı bir şekilde teslimatları sağlayabilecek. Ayrıca bu robotlar operatörler tarafından uzaktan kontrol edilebilecek.

İlk olarak market zinciri ile ortaklık kurarak bu alanda önemli bir adım atan Tortoise, bundan sonra küçük marketler ve özel markalara da odaklanacak.

Pandemiyle birlikte kullanıcıların daha çok sipariş vermesi, teslimatlar konusunda yenilik yapılmasını da zorunlu hale getirdi. Bu durum Tortoise gibi girişimlerin projelerini daha kolay hayata geçirmesini sağladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>