Marvell Innovium’u satın aldı

0

Marvell ile Innovium

Bulut hizmetlerin altyapı tedariki konusunda Marvell ile Innovium ile görüşmelere devam ediyor. Innovium’un 1.1 milyar dolara satılacağı belirtildi.

Marvell Innovium ile görüşmeye devam ediyor

Marvell’in rakibi Broadcom Inc, Amazon Web Services, Microsoft Corp ve diğerleri gibi bulut oyuncularının sahip olduğu devasa veri merkezlerinde dijital bilgilerin taşınmasına yardımcı olan çip pazarına hakim durumda. Marvell, çipleri anahtarların fiber optik kablolarla bağlanmasına yardımcı olan Inphi Corp’u 10 milyar dolarlık satın alımıyla geçen yıl bu pazara girmek için bir adım attı.

Marvell CEO’su Matt Murphy yaptığı açıklamada, şirketin uzun vadeli planının, dünyanın en büyük çip harcamalarından biri olan bulut bilişim satıcılarıyla bağlarını derinleştirmek için Innovium ve Inphi ürünlerini entegre etmek olduğunu söyledi. Örneğin Microsoft, geçen yıl 24.2 milyar dolarlık sermaye harcamasına sahipti ve bunun çoğunu veri merkezlerine harcandı.

Murphy: “Yarı iletken uç pazarlarına ve tüm çip endüstrisinde önümüzdeki 5-10 yıl içinde en büyük büyümenin nerede olacağına bakarsanız, bu şirketlerin yaptığı sermaye harcama taahhütlerine bakarsanız nefes kesici” açıklamasında bulundu.

Anlaşma şartlarına göre Marvell Innovium için 1.1 milyar dolarlık hisse senedi ödeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>