Marvell Technology, Cavium’u satın alacak

0

Marvell Technology

Marvell Technology, sabit disk sürücülerini kontrol eden yarıiletkenlerin ötesine geçmeye çalışıyor. Marvell Tech, Cavium’u 6 milyar dolar karşılığında satın almaya karar verdi.

Marvell yaptığı açıklamaya göre Cavium hisse sahiplerine nakit olarak hisse başına 40 dolar ödeyecek. Ayrıca Cavium hisselerinin her bir birimi için 2.1757 Marvell hisse payı verecek. Yaklaşık olarak 6 milyar dolarlık bir anlaşma değerini temsil eden bu satın alma gerçekleşirse Cavium hissedarları birleşmiş şirketin yaklaşık yüzde 25’ine sahip olacak.

Marvell Technology ve Cavium hisseleri yükseldi

Marvell Başkanı ve CEO’su Matt Murphy, bu satın almanın tamamlayıcı bir adım olduğunu, iki şirketin birleşmesinin müşterilere daha geniş bir çözüm sunacağını ve gelirlerini artıracağını belirtti. Satın alma haberlerinin ardından Cavium’un hisseleri yüzde 7.4, Marvell hisseleri ise yüzde 1 yükseldi.

Son dönemde rakipler arası satın alma girişimleri artmaya başladı. Broadcom, bu ayın başında, tüm zamanların en büyük teknoloji anlaşması olacak şekilde 100 milyar dolardan fazla bir ödeme ile Qualcomm’u satın almayı teklif etmişti. Ancak Qualcomm bu teklifi, kendi geleceklerinin parlak olduğu gerekçesiyle reddetmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>