Masa telefonlarınız için son çağrı

0

Manish Bhardwaj Sr  Marketing Manager Middle East  Turkey at Aruba Networks (1)
Aruba Networks Kıdemli Pazarlama Müdürü Manish Bhardwaj

Sürekli hareket halindesiniz ve çalışma sürenizin çoğunu telefonunuzla bir kol boyu mesafede geçiriyorsunuz. O zaman ofiste iletişim için neden hantal masa telefonunuzu kullanıyorsunuz? Tam olarak neden ofis telefonunuz hala bulunduğunuz yere bağlı?

Yeni büyük mobil uygulama, ses. İnsanlar parmaklarını kıpırdatmadan WiFi’yı tercih ediyor, ses ise bu konuda istisna değil. 2014 yılında yapılan bir çalışmaya göre, insanların yüzde 69’u WiFi’yi 4G/LTE’ye veya kablolu bağlantılara tercih ediyor.

Müşterilerin mobil tümleşik iletişim (UC- unified communication) kullanımında çok yüksek hızda bir artış görüyoruz.  Microsoft Lync, Facetime, Skype ve Jabber veya benzeri bir araçla, kritik iş çağrılarınız için ihtiyaç duyduğunuz her şey dizüstü bilgisayarınızda, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda var. Ayrıca video yüz yüze çalışma oturumu için hemen video konuşma yapabilir veya işbirliği oturumu başlatabilirsiniz. Artık masa telefonunuza bağlı kalmanıza veya video konferans sisteminizi konferans odanızda kullanmanıza gerek yok.

Masa telefonunun kablosunu kesmek, çalışanlarınızı mutlu etmenin ötesine geçer. Şirketinizde çalışma ortamını çalışanlarınızın günümüzde çalışmak istediği şekilde uyarlayabilmenizi sağlar. İşletmeler sıralar halinde dizilen katı kutucuklardan kurtulur ve çalışanlar daha sık ve daha spontane etkileşim kurabilir. Yaratıcılık açık, katı olmayan bir ortamda ortaya çıkar. Artı, sayıları giderek artan #GenMobile çalışanlarından yüksek düzeylerde işbirliği bekleniyor dolayısıyla onlar da daha az resmi bir ortam tercih ediyor.

Temeli atın
Yardım masasına ‘şimdi duyabiliyor musun’ şikayetlerinin gitmesini engelleyerek business sınıfında bir mobil UC deneyimini nasıl yaşatıyorsunuz? Kötü ses kalitesi, rahatsız edici ekolar ve telefon bağlantısının kesilmesi iş akışını sekteye uğratıyor ve günümüzün standartlarında kabul edilemez. İnsanlar hangi ağda olurlarsa olsunlar telefon çağrıları ve diğer mobil uygulamalardan da aynı kalitede deneyim bekliyor.

802.11ac bu yolda atılan ilk adım. Gigabit WiFi kalabalık ortamlarda kullanılıyor ve ses gibi affetmeyen uygulamaları var. Kablosuz kapasitesinin ve kapsama alanının dışında, WLAN’ınız şirket ağının tamamında ses için üstün bir servis kalitesi sağlamalı. SDN uygulamaları, daha fazla uygulama görünürlüğü sağlanmasını ve ses ve video gibi affetmeyen uygulamalar için kaliteli bir kullanımı deneyimi yaşatılmasını kolaylaştırıyor.

Ağ kavşağında
BY liderlerinin bir karar alması gerekiyor. Uygun bir bağlantı sağlayan kablosuzla mı yola devam edeceksiniz yoksa ağınızdan daha iyisini talep ediyor musunuz? Mobilitenin kucaklanması, ses gibi iş açısından kritik uygulamalara gösterilen talebi karşılamaya hazır olan ve yeni gelecek inovasyon dalgasının temelini teşkil edecek bir ağ altyapısının kurulması anlamına geliyor. Mobil kullanımını, akıllı iş yerini ve Nesnelerin İnternetini (Internet of Things) desteklemek için bağlamsal verilerden faydalanan ve bağlantıyı düzenleyen bir temelin inşa edilmesi anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>