Mastercard kripto para kabul edecek

0

Mastercard kripto para

Ödeme sistemleri alanında dünya devi Mastercard kripto para kabul edecek. Bunun için entegrasyon çalışmalarına başlandı.

Mastercard kripto para ödemelerini kabul edecek

Kripto para piyasasında değer artışı ve kullanıcı sayısında yaşanan artış, hizmet sağlayıcıları da bu alana yönlendiriyor. Ödeme teknolojilerinde dünya devi olan Mastercard, kripto para entegrasyonu üzerinde çalışıyor.

Mastercard’ın başındaki isim Michael Miebach, 2021 yılında kripto paralarla doğrudan ödeme yapılabileceğini duyurdu. Bu yenilik, özellikle de son kullanıcılar ve işletmeler için büyük fayda sağlayacak. Çünkü kripto para kullanan ve kabul eden kişi/şirket sayısındaki artışta, Mastercard entegrasyonu önemli bir role sahip olacak.

Mastercard’da şimdiye kadarki sistemde Wirex ve Uphold üzerinden ödemeler kabul ediliyordu. Bu sistemde kripto para itibari paraya çevriliyor ve Mastercard’a aktarılıyor. Yeni sistemde ise herhangi bir çevirme işlemi olmadan kripto para ödemesi Mastercard’a aktarılacak. Böylelikle dolaysız bir ödeme sistemi sağlanacak.

Mastercard, Libra girişimine de daha önce katılmıştı. Önemli bir kripto para ekosistemi içerisine yer alan Mastercard, daha sonra çıkan pürüzler nedeniyle bu konuda geri adım atmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>